Sınırların ve mesafelerin anlamını yitirmeye başladığı, iletişim olanaklarının daha önce görülmemiş derecede yaygınlaştığı, görsel ve işitsel teknolojilerin insanlığa yepyeni iletişim olanakları sunduğu bir dönem yaşıyoruz. 

Dinamik küresel ilişkiler ve etkileşimlerin yaşandığı dünyada öğrencilerin hangi mesleğe veya alana yönelirse yönelsin, “nitelikli” sıfatını kazanabilmesi için bazı özelliklere donanımlara sahip olması gerekiyor. Bu özellikler insanı yaşamın akışı içerisinde karşılaştığı durumlarda aldığı pozisyonlar ve verdiği kararlarla diğer insanlardan ayırır. 

2009 yılından beri lisans ve yüksek lisans, 2014'den beri doktora eğitimi veren bölümümüz Türkiye’nin ve dünyanın önemli üniversitelerinde eğitim almış ve görev yapmış öğretim üye ve görevlilerinden oluşan akademik kadrosuyla uluslararası konu ve sorunlara analitik, derinlikli, sorgulayıcı bakabilen ve aldığı bilgi birikimini bu bağlamda kullanabilen aynı zamanda bu özelliklerini Türkiye dışında da sunabilecek “nitelikli” insanı yetiştirebilmeyi amaçlıyor.

Bu doğrultuda bölümümüzde lisans dili olan İngilizce’nin yanında seçmeli ikinci yabancı dil eğitimi de sunuluyor. Erasmus ve diğer ikili anlaşmalarımız ile her yıl yapılan öğrenci değişimleri vasıtasıyla öğrenciler yurt dışında eğitim görme imkanı buluyor.

Marmara bölgesinde İstanbul, Bursa ve Kocaeli gibi metropollere yakınlığı ile ayrıcalıklı bir konumda bulunan Yalova’daki bölümümüz uluslararası bağlantıları ve akademik kadrosu ile Türkiye’nin Uluslararası İlişkiler alanında en nitelikli akademik ortamlarından birini öğrencilerine sunmayı hedefliyor.

Etiket: Hakkımızda